FISYO s.r.o. DEUTSCH ENGLISH Český symfonický orchestr ®

INDEX SERVIS Historie FISYO CD - MC - LP

Český symfonický orchestr navázal na nejlepší koncertní tradice FISYO. Mezi nejvýznamější české dirigenty, kteří s orchestrem dlouhodobě spolupracují patří zejména František Vajnar, Petr Vronský a Leoš Svárovský.

Od roku 1991, kdy jeho provoz zajišťuje společnost FISYO s.r.o., provedl orchestr řadu významných akcí - například se sólisty Metropolitní opery v New Yorku pod taktovkou amerického dirigenta Isaiaha Jacksona zahájil mezinárodní hudební festival Pražský podzim provedením oratoria "Eliáš" F. Mendelssohna - Bartholdyho, s dirigentem Eugenem Kohnem se orchestr představil více než desetitisícům nadšených posluchačů na koncertě světové tenorové hvězdy Plácida Dominga v pražské Sportovní hale.

DOMINGO

U příležitosti stého výročí narození Carla Orffa se orchestr zúčastnil na světovém turné s grandiózním projektem "Open Air Opera - Carmina Burana". Také provedení oratoria Sergeje Prokofjeva "Ivan Hrozný" pod vedením dirigenta J.A.Zaize ve španělských městech se setkalo s velkým ohlasem.

Český symfonický orchestr je zván na turné v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Španělsku a zůstává vyhledávaným a uznávaným tělesem se širokou žánrovou paletou.

FISYO, s.r.o., Nad Krocínkou 479/6, 190 00 Praha 9, Česká republika
Tel.: (420) 286 586 858, GSM: +420603/442447
e-mail: