Filmový symfonický orchestr ®

Filmový symfonický orchestr působí v českém hudebním životě mezi pražskými hudebními tělesy již více než 70 let. Do jeho činnosti přinesli v posledních třiceti letech nové podněty především jeho šéfdirigenti František Belfín a PhDr. Štěpán Koníček. Od roku 1991 provoz zajišťuje společnost FISYO s.r.o.

FISYO má na svém kontě nahrávky k tisícům českých a slovenských filmů, uskutečnilo stovky nahrávek pro filmy z Německa, Francie, Belgie, Řecka, Itálie, Dánska, Norska, Kanady, USA a Japonska.

STUDIO

LES MISERABLES

Orchestr nahrál například hudbu amerického skladatele Angela Badalamentiho "Blue Velvet" režiséra D. Lynche "Starke Männer tanzen nicht", hollywoodský skladatel Dav Seltzer zde natočil hudbu k seriálu "Dieber der Nacht". Pro Českou televizi orchestr nahrál současnou operu Ivana Kurze "Večerní shromáždění".
Filmový symfonický orchestr provedl v Praze téměř sto divadelních představení a nahrál CD muzikálu "Les Miserables". Na koncertním turné po francouzské Riviéře a na několika koncertech v pařížském divadle "Les Chateles" doprovodil francouzskou šansoniérku Veronique Sanson. Komorní soubor FISYO s velkým úspěchem provedl v Anglii a na opakovaných turné v USA hudbu Jana Klusáka k filmu "Erotikon" režiséra Gustava Machatého.

EMMY Největším oceněním orchestru se stala cena Akademie EMMY - Academy of TV Arts and Sciences za nahrávku hudby k filmu "The Bourne Identity".

Odkazy:


FISYO, s.r.o., Nad Krocínkou 479/6, 190 00 Praha 9, Česká republika
Tel.: (420) 286 586 858, GSM: +420603/442447
e-mail: